O mnie

Blog oraz powrót do strony głównej z wszystkimi zakładkami – tutaj

 

Kocham góry, kocham życie, a że życie jest zbyt krótkie, staram się je wykorzystać jak tylko można intensywnie i ciekawie.

Wprawdzie ukończyłam Wydział Zarządzania (Uniwersytet Warszawski), zawodowo stałam się dziennikarką (piszę artykuły i książki na tematy podróżnicze, górskie i żeglarskie). Oprócz tego pracuję w roli pilotki wycieczek i przewodniczki na wyprawach górskich (trekkingi na Kilimandżaro, w Himalajach i inne).

Zaraz po zejściu z Ama Dablamu (tej góry którą widać za mną).

Moje główne zainteresowania to podróże jako takie (najchętniej samodzielne, zwykle w pojedynkę, autostopem, z plecakiem), góry, no i żeglarstwo morsko-oceaniczne (przykłady moich rejsów to np. 7-miesięczny rejs przez Pacyfik, Kanał Panamski i Atlantyk, dwukrotne opłynięcie Przylądka Horn, 3-miesięczny rejs przez Przejście Północno-Zachodnie (od Grenlandii na Alaskę), 3-miesięczny rejs przez Ocean Arktyczny dookoła Czukotki i wiele innych).  Inne moje pasje – to z aktualnych: narty, snowboard, windsurfing, nurkowanie, z dawnych: motolotnie, spadochrony i paralotnie.

A tak w ogóle to jestem zodiakalnym Rakiem (i w związku z tym – jak twierdzą horoskopy – domatorem 🙂 ) i choć brzmi to pewnie paradoksalnie – nie znoszę zimna :).

 

Więcej o mnie:
– na mojej stronie: www.monikawitkowska.pl
– na facebooku: www.facebook.com/monikawitkowska.travel